מה החוקים בפוקר? מדריך פוקר חוקים מקצועי

חוקים של פוקר משחק הקלפים הפופולרי והמהנים ביותר כיום הוא פוקר. הוא משוחק על ידי כל שכבת גיל, בין אם זה על ידי מהמרים כבדים או סתם חובבנים למשחק. אך לפני שבאים לשחק, חובה לדעת את החוקים כמו שצריך! הכנו עבור מי מכם שלא יודע את חוקי הפוקר את המדריך הזה שיפרט את חוקי המשחק באופן מקצועי והתמקד בעיקר בחוקי הפוקר של טקסס הולדם אשר הוא סוג המשחק הנפוץ והמוכר ביותר. תהנו!

מדריך חוקים פוקר
מה החוקים בפוקר מדריך פוקר חוקים מקצועי.

פוקר חוקים של המשחק דגשים חשובים

דבר ראשון, חשוב להבין את המטרה הסופית של המשחק והיא שעליך לסיים עם יד הפוקר הטובה ביותר ולזכות בקופה. בתחילת המשחק מחולקים לכל יריב שני קלפים (קלפי כיס – pocket cards) על ידי הדילר ולאחר מכן מסודרים חמישה קלפים באמצע השולחן, קלפים שלמעשה משמשים את כלל השחקנים.

איך משחקים פוקר לפי החוקים?

על השחקן להרכיב את היד הטובה ביותר שהוא מסוגל מסך שבעת הקלפים המצויים. לאחר חלוקת הקלפים מתחילים להמר. בתחילת המשחק קובעים מראש את ההימור ההתחלתי (בליינד) בו כל פעם מהמרים שני שחקנים מכלל השולחן. אחד יהיה ביג בליינד והשני סמול בליינד. שאר השחקנים רשאים להיכנס בסכום הבליינד שנקבע או לעשות פולד לאחר חלוקת הקלפים ועוד לפני הפלופ.

ישנם שלושה סיבובים, כשבתחילה נפתחים 3 קלפים (פלופ) ולאחר מכן סיבוב שני בו נפתחת עוד קלף ואז סיבוב שלישי ואחרון בו נפתח הקלף החמישי שאיתם על השחקנים להרכיב את הסדרה הטובה ביותר שהם יכולים באמצעות שני הקלפים בידם ובאמצעות הקלפים על השולחן.

דירוג ידיים בפוקר / איזה יד יותר חזקה בפוקר?

לפניכם סדר הידיים החזקות ביותר במשחק, מהחזק ביותר ועד הכי פחות. אלו הרצפים של הקלפים איתם משחקים ומנצחים את המשחק.

  1. רויאל פלאש- צירוף הקלפים החזקה ביותר שיכולה להיות במשחק. חמשת הקלפים הגבוהים ביותר בסדרה ובאותה הצורה. 10, נסיך, מלכה, מלך ואס.
  2. סטרייט פלאש- הרצף השני הכי חזק במשחק. כמו ברויאל פלאש כל הקלפים צריכים להיות לפי הסדר ולהיות באותה הצורה. הפלאש הישיר הגבוה ביותר הינו 9, 10, נסיך, מלכה ומלך.
  3. ארבעה קלפים מאותו סוג- כפי שזה נשמע, ארבעה קלפים מאותו סוג אך מצורות שונות. הדירוג החזק ביותר כאן זהו כמובן ארבעה אסים.
  4. פול האוס- זוג קלפים תואמים ועוד שלישיה של אותו סוג. אם שני שחקנים מקבלים פול האוס, המנצח האו בעל הקלף הגבוה ביותר.
  5. פלאש- יד בעלת חמישה קלפים הנוצרים מאותה הצורה. המנצח הוא בעל הקלף הגבוה יותר.
  6. סטרייט- חמישה קלפים היוצרים סדרה עוקבת, מכל סוג או צורה, כאשר אס משמש גם כ- 1.
  7. שלושה מאותו הסוג- שלושה קלפים מאותו סוג. הדירוג החזק ביותר כאן זהו שלושה אסים.
  8. שתי זוגות- שתי זוגות זהים ועוד שתי זוגות אחרים, למשל שני מלכים ושתי נסיכות. אם לשני שחקנים יש זוג תואם, אז משווים לפי הזוג השני הגבוה מבניהם.
  9. זוג- שני קלפים של אותו ערך. אם לשני שחקנים יש זוג שווה, הולכים לפי שאר הקלפים ביד שלהם.
  10. קלף גבוה- אם אין שום צירוף כפי שמפורט למעלה, בודקים למי יש את הקלף הגבוה ביותר והוא המנצח.
מה הקלף פוקר הכי חזזק
דירוג ידיים בפוקר מה הכי חזק

מה החוקים בפוקר לגבי שלבי המשחק?

לפי חוקי הפוקר המשחק סדר השחקנים מתחיל מצד שמאל של הדילר כשהשחקן שנמצא לידו שם את ההימור של הסמול בליינד (Small Blind) והשחקן הבא אחריו מצד שמאל שם את ההימור של הביג בליינד (Big Blind).

לאחר שנקבעו הסמול והביג, מחולקים שני קלפים לכל שחקן. מתחילים מהשחקן שנמצא משמאל לביג בליינד כשבאפשרותו 3 אופציות לבחור: להשוות (Call), להעלות (Raise), לקפל (Fold). וכן הלאה עוברים שחקן שחקן.

בסיבוב הראשון הדילר פותח שלושה קלפים על השולחן, קלפים אלה נקראים פלופ (Flop), ועכשיו על השחקנים לבחור אם הם רוצים לבדוק (Check), להעלות (Raise) או לקפל (Fold). בסיבוב השלישי פותחים עוד קלף, הנקרא Turn, אליו מלווה סיבוב הימורים נוסף ולאחר מכן פותחים קלף חמישי הנקרא River אם יש בכך צורך. קלף זה מלווה בסבב אחרון של הימורים וזה השלב בו שחקני פוקר מקצועיים מראים את יכולתם.

לאחר שהסיבוב האחרון נגמר, בוחנים למי מהשחקנים יש את היד הטובה ביותר על השולחן ובכך קובעים את המנצח או המנצחים ומתבצעת חלוקת הכספים. תרצו ללמוד עוד? >> פוקר אומהה 5 קלפים

אל תצאו פראיירים הצטרפו כבר עכשיו ל-7xl !
אתר סוכן 7xl

האם מי נשאר אחרון בפוקר חייב להראות את הקלפים?

כאשר אתם נמצאים במצב בו כל השחקנים פרשו מהסבב ונשאר רק שחקן אחד לבד שלקח את הקופה הוא אינו חייב להראות את היד שהיית לו לכלל חברי השולחן לפי חוקי המשחק. דבר דומה מתרחש כאשר שחקן מחליט לעשות פולד, הוא אינו מחויב לפתוח את היד אם החליט לוותר על הסיכוי לזכות בקופה ולצאת מהמשחק. אם אתם מרגישים מוכנים ורצים להצטרף למשחק על כסף אמיתי עברו אל>> 7xl להורדה לאייפון ולאנדרואיד והתחילו להרוויח כבר עכשיו.

חוקים בפוקר אול אין (All-In)

הז'יטונים שנשארו לך נכנסים לערימה שנאספה על ידי כלל המהמרים. אם הפסדת אתה מחוץ למשחק, במידה והצלחת לנצח את היד הרווחת את הז'יטונים שלך בחזרה ואת הסכום בו היריבים שלך הימרו באותו סיבוב, עד סכום ההימור שלך. בתחילת המשחק אי אפשר לעשות אול אין וצריך לחכות לפחות כמה סיבובים עד שאנשים יצברו קופה. אולי יתמזל מזלכם כמו אבי קנפו הזוכה הישראלי בלאס וגאס בחצי מיליון דולר ותהפכו למיליונרים ביום אחד.

לסיכום על מדריך החוקים של משחק הפוקר

ישנם עוד הרבה אלמנטים קטנים במשחק הקלפים המהנה, אבל זהו הבסיס שאותו אתם צריכים לדעת על מנת לשבת ולהתחיל לשחק עם חבריכם ולהפסיק לחפש אתרי פוקר לישראלים. ככל שתשחו יותר תהפכו למקצוענים, תלמדו שיטות משחק שונות, תלמדו איך לבלף, תלמדו מתי צריך לצאת ומתי חכם להעלות, תלמדו להמר בחוכמה, בקיצור תלמדו לשחק פוקר. מקווים שנהניתם מהמדריך המפורט.

חזרו לנושא שעניין אתכם:
כתבות פוקר נוספות: