טיפים וחוקים לאומהה 5 קלפים

אומהה פוקר המשחק שמשגע את עולם הפוקר אם יש משחק אחד אשר מהווה איום מסוים לטקסס הולדם המוכר בתואר המשחק האהוב והפופולרי ביותר של משחקי הפוקר זה אך ורק האומהה פוקר. זה משחק אשר מצליח לאתגר גם את השחקני הפוקר המקצוענים ביותר ודורש ידע עמוק ברזי המשחק וכן גם אימונים רבים. האוממה פוקר אף הצליח להתברג במקום השני בכל המדדים האפשריים של המשחקים השונים.

פוקר אומהה

מקור המשחק אומהה פוקר

המשחק המשונה שדומה לטקסס הולדם אך הוא לא בדיוק כזה, הגיע לבירת ההימורים של ארה"ב, הלו היא לאס ואגס, בתחילת שנת 82 על ידי קבוצת מהמרים מפורסמים וכוכבי פוקר עולים כמו קים קווין ורוברט טרנר, שנחשב לאחד מהשחקנים הטובים ביותר עד לאותה נקודה. לא עברה שנה וכבר נערך במקום טורניר רשמי של המשחק שהמנצח שלו היה אחד ממחברי ספרי הפוקר החשובים ביותר, דיויד סקלנסקי. אותו אחד גם היה ידוע כתיאורטיקן היסטורי של המשחק. מרגישים מוכנים להצטרף? הורדה מהירה של 7xl או שלחו הודעה >>

הודעה לסוכן אישי לליווי >>
אתר סוכן 7xl

מה החוקים של אומהה 5 קלפים?

החוקים של אומהה מזכירים במידה רבה את אלו של הטקסס הולדם, כאשר גם כאן המשחק מתחיל עם הימורי חובה של ביג וסמול בליינד על ידי שני משתתפים, וכן הלאה סדרי ההימור הם לפני הפלופ, ואחר כך בפלופ, בטרן ובריבר כפי שאנחנו מכירים.

עד היום אף אחד לא בדיוק יודע מהיכן שורשיו של המשחק, אך זה בוודאות לא הגיע מבירתה של נברסקה, אומהה, כפי שאולי היה ניתן לחשוב. בנוסף ללאס ואגס, עדויות מספרות שאנשים נהגו לשחק גרסה דומה של המשחק בשלהי שנות ה-70 בעיר דטריוט ומשם הדבר יתפשט הלאה לאזורים נוספים. בכל המקרה, גרסת המשחק כפי שאנחנו מכירים אותה היום מוצאה מלאס וגאס.

אומהה חוקים

ההבדלים בין פוקר אומהה 5 קלפים לטקסס הולדם

הבדל משמעותי אחד בין המשחקים תלוי בעובדה שכל שחקן מקבל ארבעה קלפים בניגוד לשניים שמקבלים בהולדום, והבדל משמעותי נוסף הוא שעל מנת לנצח במשחק על השחקן להרכיב את היד החזקה ביותר שהוא מסוגל, אבל הוא מחויב להשתמש בשני קלפים מתוך הארבעה הנמצאים לו ביד ובעוד שלושה קלפים הנמצאים על השולחן. כלומר, לא ניתן להרכיב יד עם שלושה קלפים מהיד של השחקן ושניים מהשולחן ולא בשום קורלציה אחרת מלבד מה שנכתב בהתחלה.

טיפים לשחקן אומהה פוקר

טיפ ראשון לאומהה ובכלל: חוזק מנטלי, אל תתפתו לחשוב שאתם מעל המזל! תעבדו עם הראש ולא צריך להרים הילוך כשאין בזה צורך באמת. אם יש לכם יד חזקה אל תהססו לתת בראש ידיים חזקות לא באות בכל סיבוב וכשיש לכם אחת כזאת נצלו אותה היטב! שימו לב שאתם מעלים לאט לאט ולא חושפים את העובדה שאתם עם יד חזקה.

טיפים לאומהה פוקר

החוזק של הידיים ב-omaha

עוצמת הידיים במשחק נקבעת באופן דומה למה שקורה בטקסס הולדם, כאשר הרויאל פלאש, המורכב מחמשת הקלפים בעלי אותה הצורה והגבוהים ביותר, זהו הצירוף החזק ביותר הקיים במשחק. סטרייט פלאש זה הרצף השני החזק ביותר, שאחריו מגיעים ארבעה קלפים מאותו סוג, הפול האוס, הפלאש, סטרייט, שלושה קלפים מאותו הסוג וכן הלאה בסדר הזה. קבלו כתבה מעניינת מ- ynet על הפוקר בישראל לנושאים נוספים המשיכו גלישה אצלנו באתר.

המשמעות של הגבלת גובה ההימור באומהה

משמעות המושג הגבלת גובה ההימור עד לגובה הקופה היא שהשחקן רשאי להמר רק לפי מספר הצ'יפים הפזורים כבר על השולחן ובהתאם לגובה ההימור ההתחלתי שלו. למשל אם נניח שגובה הקופה היא 100 שקלים, על השחקן הראשון להמר רק עד 100 שקלים. אם הוא בחר באופציית העלאה של עוד 50 שקלים כשהגיע תורו, אז השחקן שבא אחריו רשאי להמר עד 250 שקלים (כאמור החישוב הוא גובה הקופה שהיה 100 ₪ בנוסף להימור האחרון שהיה 50 ₪).

וכן הלאה ככל שהסיבובים עוברים, כל שחקן אשר יבחר להשוות את הסכום יחויב להיפטר מאותו סכום של ז'יטונים. כל שחקן יכול להחליט בתורו האם הוא מתקפל, משווה או כאשר אם הוא בוחר בהעלאה היא נערכת על פי אותו חישוב שהוסבר כאן.

הגבלה של גובה ההימור עד לגובה הקופה

פרט נוסף המבדיל בין אומהה לטקסס הוא גובה ההימור המותר. אם בטקסס לרוב משחקים משחק ללא הגבלה (נו לימיט) של גובה ההימור, באומהה לעומת זאת נוהגים לשחק עם הגבלה של ההימור לגובה הקופה בשולחן (פוט לימיט). אם אתם ממש אוהבים משחקי פוקר אולי יעניין אתכם גם >> מדריך חוקים בלאק ג'ק אצלנו באתר ניתן ללמוד את כל מה שאף אחד לא יספר לכם ולהפוך לשחקנים מצליחים!

איפה אפשר לשחק אומהה פוקר באינטרנט?

אז כפי שניתן להבין האומהה פוקר רק ממשיך לצבור פופולריות והערצה מצד קהל שחקנים גדול, דבר המתבטא בעשרות הפונקציות השונות שאתרי ההימורים המובילים מציעים. החל ממשחק המתאים יותר לשחקן המתחיל ועד למשחק המותאם לשחקן הפוקר המקצועי ביותר. אנחנו מזמינים אתכם להיכנס לשלוח לנו הודעה וליהנות משלל משחקים ואטרקציות מרתקים, כולל הלהיט שכובש את העולם.

אנחנו כאן לכל שאלה או בעיה אשר תתקלו בה וזמינים בשבילכם 24 שעות ביממה.

חזרו לנושא שעניין אתכם:
כתבות פוקר נוספות: