איך משחקים פוקר ומה הכללים?

אין כיום משחק קלפים יותר פופולרי מפוקר. זה המשחק הנפוץ ביותר היום באתרי ההימורים השונים ומשחקים אותו כל סוגי האנשים בעולם. הוא מתאים לשחקנים מתחילים ומקצוענים כאחד. כל אדם יכול למצוא בו את מקומו לפי רמת המשחק שלו. כאשר אנחנו מגיעים לשחק בפעם הראשונה פוקר חשוב שנכיר ונדע את כל החוקים הבסיסים כמו שצריך. חוקי המשחקי של הפוקר הם פשוטים יחסית וכל מה שאתם צריכים הוא לקרוא בעיון את המאמר הזה ולהפנים את החוקים.

מדריך איך לשחק פוקר

איך לשחק פוקר ואיזה סוגי פוקר קיימים?

למשחק הפוקר מספר סוגי משחק שונים כשבכל אחד מהם משחקים עם מספר שונה של קלפים מתוך החפיסה לדוגמת 3 קלפים או פוקר אומהה 5 קלפים. במאמר זה נתמקד במשחק הנפוץ טקסס הולדום שהחוקים אליו דומים מאוד לרוב משחקי הפוקר. החוק הראשון והכי חשוב בפוקר הוא לזכור שהמטרה הראשית שלך היא להצליח להרכיב את היד הטובה ביותר בשולחן יותר משאר המשתתפים ולזכות במשחק/טורניר. הדילר תפקידו לחלק את הקלפים.

איך משחקים פוקר? לימדו את השלב הראשון

דעו איך משחקים פוקר: כל משתתף במשחק מקבל שני קלפי כיס המחולקים בידי הדילר ולאחר מכן קובעים את הביג והסמול בלינד. כל שחקן מהמר בתורו ובוחר האם הוא רוצה להישאר לשחק או שהוא מחליט לפרוש ואז מתחילים בסבב ההימורים. בשלב הראשון של הסבב פותחים את הקלפים על השולחן. הדילר פותח שלושה קלפים על השולחן וכל שחקן בתורו בוחר אם הוא מעלה את ההימור, משווה או פורש. לאחר מכן מגיע עוד שני סיבובים שבכל אחד מהם פותחים קלף נוסף כאשר בסיום צריך להיות חמישה קלפים על השולחן ושניים ביד של כל שחקן.

השלב הסופי של המשחק ואיך לנצח

בשלב האחרון של המשחק על כל משתתף לנסות להרכיב את היד הכי טובה שהוא יכול בעזרת הקלפים שבידו ובאמצעות הקלפים האחרים שעל השולחן. כל שחקן בתורו חושף את הסדרה שהוא הצליח להרכיב והשחקן שיצליח להרכיב את היד החזקה ביותר ינצח ויגרוף לעצמו את הרווחים מהשולחן. אם לשני שחקנים יש את אותה חוזק יד אז מחלקים את סכום הזכייה לשניים שווה בשווה.

הידיים החזקות ביותר במשחק טקסס הולדם

על מנת לנצח בטקסס הולדם צריך להרכיב את היד הכי חזקה שאפשר. לפניכם מוצג סדר הידיים מהחלש לחזק ביותר במשחק. כמו כן תוכלו ללמוד את חוקי הפוקר הרישמיים של טקסס הולדם בכדי להשתלב ביותר מקצועיות במשחקים. להלן רשימת קלפים של סדר דירוג הידיים הפוקר:

  • קלף גבוה- למי שיש את הקלף הכי גבוה מתוך כל המשתתפים הוא המנצח
  • זוג- שני קלפים בעלי אותו מספר או צורה. אם מגיעים למצב שלשני משתתפים יש את אותו זוג אז קובעים מי המנצח לפי שאר הקלפים שלהם ביד.
  • שני זוגות– שני זוגות שונים בעלי אותו ערך. לדוגמא, שתי נסיכות ושני נסיכים.
  • שלושה מאותו סוג- שלושה קלפים מאותה הצורה. הדוגמא הכי חזקה לרצף הזה הוא שלושה אסים.
  • סטרייט– חמישה קלפים אשר יוצרת סדרה עוקבת, יכולה להיות מכל סוג, מספר או צורה כשאס משמש גם כמספר 1.
  • פלאש- זוהי יד שנוצרת מאותה צורה או סוג בעלת חמישה קלפים. המנצח הוא למי שיש את הקלף הגבוה יותר.
  • פול האוס– זוג קלפים מאותה הצורה או המספר פלוס שלישיה של אותו הסוג. במצב בו שני משתתפים מקבלים פול האוס, המנצח שמוכרז הוא בעל הקלף הגבוה יותר.
  • ארבעה קלפים מאותו סוג- ארבעה קלפים מאותו המספר או הסוג. הצורה החזקה ביותר בסדרה היא 4 אסים
  • סטרייט פלאש– הרצף השני בטיבו במשחק. בדומה לרויאל פלאש הקלפים אמורים להיות לפי הסדר ובאותה הצורה. הפלאש הגבוה ביותר הוא 9, 10, נסי, מלכה ומלך.
  • רויאל פלאש– הצירוף הכי חזק במשחק המורכב מהחמישה קלפים הכי גבוהים בחפיסה ובצורה דומה. 10, נסיך, מלכה, מלך ואס

מה זה אול אין?

זה השלב בו כל הז'יטונים שנשארו לך במשחק נכנסים לקופת המשחק שנאספת על ידי שאר המשתתפים. אם הפסדת בסיבוב המשחק אז סיימת את המשחק באותו הרגע והפסדת את הכסף שהימרת עליו. אם הצלחת לנצח עם יד חזקה יותר אתה מרוויח בחזרה את מה שהימרת בנוסף לסכום אותו שאר השחקנים הימרו באותו סיבוב, השווה לסכום ההימור הראשוני שלך. בתחילת המשחק לא ניתן לבצע אול אין, אלא צריך לחכות כמה סיבובי הימורים לפחות עד שכל השחקנים יצברו קופה סבירה. אולי יעניין אתכם לקרוא על >> רשימת שחקני הפוקר הטובים בעולם

חזרו לנושא שעניין אתכם:
כתבות פוקר נוספות: