7XL מחשבון פוקר / ICM

מחשבון ICM
מחשבון ICM הוא ראשי תיבות של Independent Chip Model. זה מודל שמאפשר לכם להמיר צ'יפים של שחקנים לערך האמיתי שלהם. זה בעצם מאפשר לכם לקבל ערך נוסף במהלך המשחק ולדעת איך להתנהל בצורה נכונה במשחק, הן למשחק שלכם והן להתנהלות של היריבים שלכם במהלך המשחק. אם אתם משחק בטורניר פוקר, הן מקוון והן פרונטלי אתה צריך את הידע של מחשבון ICM, אחרת אתם עשויים לעשות טעויות פיננסיות.

מה זה מחשבון ICM
מחשבון ICM הוא מודל חישוב צ'יפים עצמאי. את תחילת השימוש במחשבוני צ'יפים כבר בחנו בסוף שנות השמונים. הנוסחה מתבססת על ניתוח תחזיות של מרוצי סוסים בהתחלה, ומאז גם התחילה לקבל ערך בעולם הפוקר. ככה מקבלים אומדן על ההון הקיים בערימה בשולחן או למטרות משחק אחרות. בהתחלה המחשבון לא היה פופולרי כל כך, רק כאשר נכנסו המשחקים המקוונים מאוחר יותר בשנות ה-2000 מחשבוני ICM נעזר לשימושים אסטרטגיים.

בהתחלה היו עובדים עם מחשבוני ICM עם שולחן בודד, היה הרבה יותר קל להתנהל בצורה הזאת עם המחשבון מכיוון שלא הייתה השפעה גדולה כאשר מדובר על כמות שחקנים קטנה. עם זאת, עם שיפור הטכנולוגיה נוצרה השפעה משמעותית למחשבוני ICM. מחשבון ICM יצא מהאופנה לזמן מה כאשר טורנירי פוקר עם שולחנות מרובים הפכו לפורמט הדומיננטי בפוקר מקוון, אבל בשנים האחרונות MTT grinders התעוררו לחשיבות של ICM בטורנירי שטח גדולים.

מה החשיבות של מחשבוני ICM?
במשחק פוקר ערכו של צ'יפ פוקר הוא קבוע, יש צ'יפים שווים לדולר, ויש אחרים בכל שולחן. עם זאת, בטורניר המקרה שונה. הערך של הצ'יפים משתנה לאורך המשחק. בהתאם לכך, ההחלטות שלך בטורניר שונות, גם המיקום שונה והקלפים. אם אתה משחק בטורניר כמו שאתה משחק במשחקים מקוונים או במשחקים שאינם טורניר, זאת טעות ואתם עשויים להפסיד לא מעט כסף.

דרך טובה להבין מדוע ICM הוא אחד השיקולים החשובים ביותר בטורנירי פוקר היא באמצעות דוגמה פשוטה. נניח שאתה משחק בטורניר פוקר עם 100 שקל ועשרה שחקנים. כל שחקן מתחיל עם 100 צ'יפים, אז מה הערך של כל צ'יפ? שקל אחד. נניח שלטורניר הזה יש שלושה תשלומים – 500 שקל לראשון, 300 שקל לשני ו-200 שקל לשלישי. כל שחקן בשולחן ניצח שחקן נוסף בשולחן, כלומר נשארו חמישה שחקנים ולכולם יש 200 צ'יפים לכל אחד. מה הערך של שבב בודד עכשיו? עדיין שקל אחד. אם הגענו לסוף הטורניר ונשאר שחקן והוא זכה בכל הצ'יפים, מה הערך של הערימה שלו עכשיו? לדוגמה נשארו לו 1,000 צ'יפים. התשובה היא שכל צ'יפ שווה חצי שקל.

איך זה קרה?
הערך של הצ'יפ ירד בחצי, זה מה שמבדיל בין טורניר ובין משחקי תשלומים. השחקן אמנם זה בצ'יפים בשווי של 1,000 שקל, אבל בגלל התשלומים הוא יכול לזכות בפרס הראשון שהוא 500 שקל. אם זה היה משחק תשלומים, אז הוא היה מקבל את כל הסכום. אבל זה טורניר אז הזכיות מוגבלות. לאן נעלם שאר הכסף? מכיוון שמדובר על טורניר, הכסף מתחלק בין שלושת המקומות הראשונים. לכן, יש כאן הבדל בהתנהלות שלכם וכל חוסר ידע בתחום הזה מוביל להפסדים. אם אתה מבצע הימור של 100 שקל במשחק רגיל, תוכל לזכות ב-200 שקל. היחס הוא אחד על אחד, אבל אם אתה נמצא בטורניר המצא הוא אחר. אתה מסתכן באיבוד כל ההון שלך שזה 100 שקל, אבל אתה לא תקבל יחס של אחד על אחד, זה משתנה. לכן, מחשבון ICM יכול לעזור לכם לקבל החלטות מושכלות במהלך המשחקים.

איך ICM עובד?
בשביל להבין איך מחשבון ICM צריך למעשה שני דברים מרכזיים שנותנים לנו את המידע – ערימת השבבים וכמות התשלומים. כל שאר הנתונים לא חשובים, אנחנו לא צריכים לדעת על האנטים, בליינדים ושום דבר נוסף. החישוב שעושה המחשבון הוא מורכב, הוא בודק את הסיכוי של כל שילוב אפשרי בעמדת הסיום של השחקנים. זה מתחיל בצורה פשוטה, מה הסיכוי להגיע למקום הראשון הוא פשוטו כמשמעו האחוז שלו מכל הצ'יפים מהמשחק. אבל מלבד זה, אתה צריך להבין גם מה הסיכוי של השחקן השני והשחקן השלישי. גם הנוסחה מתחילה להיות מורכבת, לכן אנחנו צריכים מחשבון ICM שילווה אותנו במהלך המשחק ויעזור לנו לנהל את האסטרטגיה בצורה נכונה.

מה המסקנות?
לרוב האנשים אין היכרות רצינית עם מחשבוני ICM. בעזרת היכרות יותר מעמיקה עם המחשבונים אנחנו יכולים להכיר את האנשים בשולחן בצורה טובה יותר ואז גם מבינים עסקאות בצורה נכונה יותר. במילים פשוטות יותר, כל עסקה יכולה להצביע לנו על סכום הכסף ועל שווי הערימה שיש כרגע במשחק. בעזרת הידע הזה נוכל לנהל את המשחק שלנו בצורה חכמה, נוכל לראות מי נמצא בעמדה חלשה ומי נמצא בעמדה חזקה.

איך משיגים מחשבון ICM?
היום ניתן להשיג מחשבוני ICM במגוון דרכים, יש היום באינטרנט סוגים שונים של מחשבונים, חלקם בתשלום וחלקם לא בתשלום. האם אתם צריכים מחשבון בתשלום? אם אתם שחקנים חובבים יכול להיות שזה יהיה מיותר לכם להתחיל על מחשבון בתשלום. אנחנו ממליצים לבדוק איזו חברה מציעה לכם תקופת ניסיון וכמו כן, לבדוק מה ההבדל בין המחשבונים השונים. לדוגמה, עד כמה אנשים בשולחן המחשבון מחשב, כמות צ'יפים וכן הלאה. בהתאם לכך תעשו את הבחירה החכמות שלכם ותדעו איך להתנהל בצורה חכמה במהלך הטורניר. אם אתם רוצים לשפר את המשחק שלכם ולהפוך למקצוענים, מחשבוני ICM נכונים לכם.

7XL בלוג

סוכן 7XL רולטה אונליין
7XL
ibamp

איך משחקים רולטה?

איך משחקים רולטה? איך משחקים רולטה? רולטה היא אחת מהמשחקים הקלאסיים והפופולריים ביותר בקזינו. משחק זה מעורר עניין רב בקרב שחקנים מנוסים וחדשים כאחד, בזכות

קרא עוד »
סוכן 7XL פוקר אומהה
7XL
ibamp

מה זה פוקר אומהה?

מה זה פוקר אומהה? פוקר אומהה הוא אחד מסוגי המשחקים הפופולריים ביותר בקרב שחקני פוקר ברחבי העולם. מדובר בשילוב מרתק של אסטרטגיה, הימור ואלמנטים של

קרא עוד »